Domů > Novinky > Pozor na důchodové kalkulačky

Pozor na důchodové kalkulačky

Rok 2013 by měl být ve znamení penzijní reformy, která plně zasáhne českou veřejnost. Všechny banky a pojišťovny se budou snažit nalákat své současné a nové klienty na účast v nových penzijních společnostech. Penzijní připojištění a důchodové spoření, druhý pilíř, se stanou ústředními tématy všech mediálních kampaní. Mnoho odborník na penzi přitom upozorňuje, aby si střadatele dávali velký pozor na důchodové kalkulačky

Proč nevěřit důchodovým kalkulačkám?

Především zástupci penzijních společností upozorňují na skutečnost, že důchodová kalkulačka z dílny Ministerstva práce a sociálních věcí nereflektuje změnu náhradového poměru mezi pracujícími a důchodci. Náhradový poměr je přitom klíčovým ukazatelem důchodů. Aby byly důchodové kalkulačky pravdivé, tak by musely ve svých výpočtech zohlednit změnu počtu pracujících a důchodců.

Jak se zajistit na důchod?

Finanční poradci svým klientům radí, aby při zajišťování svého důchodu mysleli především na diverzifikaci svých příjmů. Odchod do důchodu by se tím měl stát mnohem snadnější. Bohužel ne všichni mladí lidé chtějí slyšet o odchodu do důchodu, a ve stáří  se budou spoléhat pouze na příjem od státu. A zde právě dle finančních poradců vzniká to největší riziko. Při odchodu do důchodu bude Váš reálný důchod pouze poloviční oproti současnosti. Rada poradců a odborníků je přitom velmi jednoduchá. Začněte se spoléhat hlavně sami na sebe. Vytvořte si vlastní spoření na důchod, neboť jenom tak bude Váš odchod do důchodu jednoduchý.

  1. Bez komentářů.
  1. Žádné zpětné odkazy


devět × 9 =